Naš glavni događaj u sklopu projekta "Preduzetništvo u OŠ" pod nazivom Kulinarsko putovanje kroz svet je uspešno izveden 28.5.2015. ispred Doma kulture. Učenici su organizovali prodajnu izložbu hrane sa svih meridijana.

Hranu su pripremili i upakovali sami, a na svakoj hrani je bila zastavica zemlje iz koje ta hrana potiče. Svi učesnici su nosili majice i kecelje sa logom manifestacije. Učenici su pripremili i kratak prigodan program kojim su obeležili početak manifestacije. Bilo je dosta zainteresovanih posetilaca koji su rado probali jela i poslastice koje su učenici spremili. Gosti su nam bili i nastavnici i učenici Prehrambene škole iz Čačka koji su na jednom štandu predstavili svoju školu i izložili svoje proizvode. Ovim događajem je završen prvi deo projekta, sledeće godine nas čeka mentorski rad kada ćemo izabranoj školi prenositi svoja iskustva. Fotografije pogledajte ovde.