Tri predstavnika naše škole, direktorka Radojka Đorđević, koordinator tima Dejan Zekavičić i učenik Mateja Pavlović, su proveli tri dana u Šibeniku na drugom SEECEL-ovom preduzetničkom kampu. Preko 100 škola je učestvovalo, tako da smo mogli da se upoznamo sa radovima kolega i učenika iz Srbije, Hrvatske, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Albanije, Kosova i Turske.

Svaka škola je imala svoj štand gde je mogla da se predstavi sa svojim plakatom, i materijalom koji su učenici napravili tokom projekta. Učenici i njihovi nastavnici su delili promo materijale, i diskutovali o svojim projektima i  školama sa ostalim učesnicima. SEECEL-ov tim je napravio dosta intervjua sa njima gde su pričali o svojim iskustvima. Kamp su otrvorili direktorka SEECEL-a  Efka Heder, gradonačelnik Šibenika Željko Burić, predsednik okruga Goran Pauk i predstavnik privredne komore Hrvatske Želimir Kramarić. Na predavanjima su učestvovali i predstavnici Evropske komisije kao i predstavnici OECD-a. Bračni par Penaluna sa Novog Zelanda je održao inspirativnu radionicu za učenike pod nazivom "Poslovi budućnosti" gde su se učenici nadmetali ko će sve da kaže svoje mišljenje o ovoj temi. Poslednji dan su škole i fakulteti dobili table sa natpisima Preduzetnička škola i Preduzetnički fakultet koje će okačiti na svoje ustanove po povratku. Fotografije pogledajte ovde.