Nastavnici koji učestvuju u projektu mobilnosti su krenuli sa kulturološkim pripremama pred odlazak u Sloveniju. Nastavnica geografije, Olivera Pantelić im svesrdno pomaže u tome sa prezentacijama o Sloveniji, njihovoj kulturi i tradiciji, jeziku, sličnostima i različitostima u poređenju sa našom kulturom. Nastavnici su krenuli u iscrpnu online potragu ne bi li saznali i što više o obrazovnom sistemu u Sloveniji sa kojim će se uskoro susresti i sa trendovima koji vladaju u njemu.

Kulturološka priprema Kulturološka priprema

Naša škola pokazuje kontinuirano praćenje evropskih trendova u osvežavanju nastave. Početkom godine konkurisali smo kod fondacije Tempus za dobijanje sredstava za projekat koji smo nazvali Shadow Teacher. Tokom jula meseca ove godine, projekat nam je odobren, tako da je škola potpisala ugovor sa fondacijom Tempus. Projekat podrazumeva posmatranje na radnom mestu, tako da će naši nastavnici u okviru programa mobilnosti, imati priliku da borave 5 radnih dana u Sloveniji, u bratskoj školi Sladki vrh, gde će kod fah kolega posmatrati nastavu sa primenom IKT tehnologija. Po povratku, kolege će preneti stečeno znanje ostalima u školi, a gostovaće i na lokalnim medijima kao i u susednim školama gde će odražiti predavanja o svojim iskustvima. Uveliko se radi na pripremnim aktivnostima za realizaciju projekta. Trajanje projekta je godinu dana, a o svemu tome možete čitati na ovim stranicama.