Udruženje profesora informatike Srbije vas poziva da učestvujete u takmičenju
 ''Sajt za bezbedan internet''
 koje se sprovodi uz pokroviteljstvo Ministarstva spoljne i unutrašnje trgovine i telekomunikacija, Sektora za elektronske komunikacije, informaciono društvo i poštanski saobraćaja.

Takmičenje “Sajt za bezbedan internet“ je deo edukativnog programa ‘’Bezbedan internet’’ kojim Udruženje profesora informatike Srbije promoviše i stimuliše bezbedno korišćenje interneta i prevenciju zloupotreba kod dece putem interneta.
 Tema sajta koji će biti objavljen na internetu je ''Bezbedno korišćenje interneta,   sprečavanje zloupotreba i iskorišćavanja dece putem interneta''.

Ko može da učestvuje:

• Učenici osnovne škole, sedmi i osmi razred, u timovima do 3 učenika i
  • Učenici srednje škole treći i četvrti razred , u timovima do 3 učenika.

Uloga učenika je da kreiraju sajtove informativnog i edukativnog karaktera, što podrazumeva ideju, maštovitost, istraživanje, kreativnost, kao i kreiranje multimedijalnih elemenata.
Svaki tim mora da ima mentora nastavnika. Mentori su nastavnici svih struka, stručni saradnici pedagozi psiholozi, bibliotekari. Svi koji su motivisani da se bave zadatom temom. Jedna škola može da prijavi do 5 timova. Tim prijavljuje i vodi nastavnik mentor.

Za kreiranje sajta preporučujemo (nije obaveza) da se koristi neki od servisa koji su besplatni i dostupni na internetu i koji pružaju onlajn kreiranje (npr. naeki od CMS alata). Izbor alata odnosno servisa je ostavljen timu da sam odluči koji alat je najprimereniji i koji će ispuniti zahteve multimedijalnosti.

Prijavljivanje timova

• Timovi se prijavljuju putem prijavnog formulara koje možete preuzeti sa sledeće adrese: takmicenjesbi.weebly.com
  • Detalji takmičenja se nalaze na sajtu Udruženja profesora informatike Srbije. www.upissrbije.edu.rs i na blogu
  • Rok za prijavljivanje timova je otvoren. Možete od danas prijaviti tim iz vaše škole.
  • Rok  i za publikovanje sajta na internetu: Sreda 15 januar 2014. Godine
  • U narednih 15 dana timovi će raditi na sadržaju svojih blogova koje će dodatno uređivati.
  • Stručna komisija će pregledati prijavljene sajtove do dana publikovanja do 30. januara 2014. godine kada će oceniti sajtove u prvom ciklusu takmičenja i doneti odluku o daljem toku takmičenja. Drugi krug ocenjivanja će se obaviti tokom  februara meseca.

Dodela nagrada timovim i mentorima će se obaviti u martu 2014. godine.

Nagrade za mentore:

• I   mesto tablet PC
  • II  mesto tablet PC
  • III  mesto tablet PC

Nagrade za učenike:
vredne nagrade tehnički uređaji, pehari i plakete
Detaljnije informacije na navedenim sajtovima a prijavni formular kojise nalazi na gore navedenom sajtu poslati putem email na adresu  Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.