Nastavnici naše škole su prisustvovali seminaru IKT u nastavi u regionalnom centru u Čačku, gde su se upoznali sa korisnim alatima na internetu koje mogu primeniti na časovima. Radili su na sledećem:

Edmondo je platforma gde se otvara grupa za učenike koji dobijaju lozinku za pristup i ulaze da urade zadatak koji im je dat, nakon čega dobijaju povratnu informaciju od nastavnika.

Prezi je online alat za pravljenje prezentacija, gde se linearno može postaviti prezentacija poput one u PowerPointu, sve sa ubacivanizjem teksta, slika i linkova.

Weebly je platforma gde možete uraditi sajt u nekoliko jednostavnih koraka.

Kahoot je platforma gde možete kreirati kviz za vaše đake koji će ih oboriti s nogu.

Linoit je mesto gde možete stavljati memorandume, podsetnike, liste, novosti i slično, a više nastavnika to može da uređuje.

Fotografije možete pogledati ovde.