Дана 12.3.2019. одржан је угледни час под називом „ У свету бајки“ у одељењу 4-1. Час је одржан у мултимедијалној учионици, са почетком у 11.20, за време петог часа, у реализацији наставнице енглеског језика Слађане Станчић и учитељице Дринке Вујичић. Час је конципиран као корелација три предмета: енглески језик (секција енгелског језика), народна традиција и српски језик.

Циљ овог часа био је да се пробуди дечија машта, креативност и стваралачки дух, развије комуникација на енглеском језику кроз  драмску  активност, и повезивање наученог градива о бајкама са градивом из других предмета.

У уводном делу часа, ученици су извлачили папирића подељени у четири групе по пет ученика. Групе су носиле називе познатих јунакиња из бајки: Снежана, Златокоса, Пепељуга, Успавана лепотица. Сви ти називи хероина дати су и на енглеском језику. Након груписања ученика уследио је квиз као загревање за главну тему часа: Бајке. Квиз је урађен у powerpoint презентацији под називом: Колико добро познајеш бајке?

У главном  делу часа ученици су поновили основне карактеристике бајки на српском и енглеском језику. Потом је уследило повезивање са народном традицијом и темом Шеширџија, у оквиру које су ученици кроз разговор повезали бајке, принчеве и принцезе, њихово одевање, одевање у варошима, занат шеширџије- шешир као неизоставни део и мушке и женске гардеробе. По угледу на старе занатлије направила и украсила шешире , а потом их искористила у представи Пепељуга коју су извели чланови секције енглеског језика.

У завршном делу часа, ученици су направили малу модну ревију својих шешира, увежбавајући наклон и поздрављање са шеширима. На крају часа су ученици користили неки свој симбол да на бројевној правој од  1-10 искажу своје мишљење о часу којем су присуствали и у којем су учествовали. Присутни наставници су попунили евалуационе листове на крају часа.

У Лучанима,                                                                                              Реализатори угледног часа:

12.3.2019. године                                                                                                  Слађана Станчић

Дринка Вујичић