Дана 27.03.2019. године обележен је Дан Франкофоније по трећи пут у ОШ „Милан Благојевић“ у Лучанима, са почетком у 11.15х у мултимедијалној учионици.

Приредбу је припремила наставница француког језика Рајић Марија са својим ученицима. Програму су присуствовали ученици свих разреда и наставници, а посебну част су имали ученици 4. разреда.
    Програм је обухватао речи добродошлице на француском и српском језику. Након увода ученици су презентовали Алжир и познате француске личности алжирског порекла кроз своје сликовите презентације, рецитовали стихове Аполинера „ Il pleut “, забавили ученике кроз питалице и асоцијације и приредили караоке.
    Програм је био изузетно интересантан, поучан и динамичан. Најлепше је било то што су и сами гледаоци учествовали у програму тако што су покушали да одговоре на занимљива питања, и наравно да реше асоцијације .