Предузетништво

Предузетништво у основној школи

Наша школа је ове године ушла у пројекат предузетништво у основним школама као пилот школа. Први пут смо се сусрели са организацијом SEECEL 13.2. ове године на семинару у Београду где су водитељи били Ефка Хедер, директорка SEECEL-а, и Љубиша Антонијевић, помоћник министра просвете. Као координатор пројекта, семинару је присуствовао и Радован Живковић, као и тимови школа које су прве ушле у овај пројекат.

Други семинар је био 16.7.2014., такође у Београду коме је присуствовао Дејан Зекавичић, координатор нашег тима за предузетничко учење. Дејан је упознао наставничко веће о овом пројекту. Циљ овог пројекта је да ученици постану предузетнички писмени.

За школу ментора смо добили ОШ "Исидора Секулић" из Београда, а колеге из те школе су нас посетиле 25.9. када су нам и одржали обуку о предузетнишву и предузетничком учењу и упутили нас у даље кораке овог пројекта.

Од SEECEL-а смо добили задатке које морамо да испунимо у току школске године, наш тим је направио акциони план и анекс годишњег програма рада који смо послали, а 20 наставника је попунило онлине анкету о предузетништву. Очекује нас још пуно рада да би испоштовали дате рокове. Све активности везане за овај пројекат биће пропраћене на сајту школе.

Последњи пут измењенопетак, 10 април 2020 18:53