Здрава храна

Здрава храна Истакнут

Чланови Вршњачког тима у сарадњи са Ученичким парламентом представили су ученицима продуженог боравка предавање на тему Здрава храна.

Старији ученици су са првацима и другацима, најпре, разговарали на тему здравих намерница, витамина, значаја воде за наш организам, као и на тему здравих оброка и квалитетне исхране деце.

Ученици су имали прилику да погађају загонетке и питалице на тему здравих намерница, али и да играју игру „Погоди ко сам“. Задатак је био да само на основу додира задатог воћа и поврћа погоде о којој намерници је реч.

На крају часа, уз помоћ учитељице, Биљане Јањић и педагога, Иване Васиљевић, ученици су заједно направили лимунаду у циљу јачања свог имунитета. У цеђењу лимуна и поморанџи ђацима из продуженог боравка помоћ су пружили и њихови другари из старијих разреда.

Током часа, сви смо се забавили и нешто ново научили.

Последњи пут измењеносреда, 10 новембар 2021 16:31

Галерија слика