О градовима и државама
- Објављено у Dare to share: culture, tradition & more
Дана 23.2.2021. је одржана онлајн радионица преко апликације Zoom, уз учешће ученика и наставника из партнерских земаља.
Дана 23.2.2021. је одржана онлајн радионица преко апликације Zoom, уз учешће ученика и наставника из партнерских земаља.
У наставку нашег пројекта DTS, ученици из све 4 државе су заједнички радили на презентацијама о свом граду и својој земљи, тако што је презентација била подељена на клауду, а они су имали дозволу да је заједнички уређују.
На следећој онлајн радионици одржаној у новембру, координатор Д. Зекавичић је учесницима објаснио које све алате могу користити не би ли направили лого за везани eTwinning пројекат.
Дана 21.10.2020. је одржана онлајн радионица преко апликације Зум уз присуство ученика и наставника из Србије, Турске, Пољске и Шпаније.
Дана 30. Септембра 2020. одржана је онлајн радионица уз присуство ученика и наставника из Србије, Турске, Пољске и Шпаније.
Дана 24.9. 2020. тим који води пројекат ДТС, а чине га Д. Зекавичић, С. Морено, Ј. Островска и И. Д. Угурлубас се састао онлајн да би се договорили о следећим активностима на пројекту. Координатор је предложио дневни ред:
Дана 5.6.2020. је био заказан онлајн састанак поводом следећих корака за наш заједнички пројекат. Састанак је почео у подне, а присуствовали су сви координатори пројекта из Србије (Д. Зекавичић), Шпаније (S. Moreno), Турске (I. D. Ugurlubas) и Пољске (J. Ostrowska) . Одржан је преко апликације Zoom.
Данас су гости имали прилику да се мало одморе, јер су активности почеле мало касније, око 11 сати. Ученици су сишли у школску библиотеку, где су цртали и певали. Након тога, сви одлазимо у муттимедијалну учионицу, где директорка сваком учеснику уручује сертификат о боравку, захвалнице и поклоне захваливши им на успешној сарадњи.
У оквиру реализације ЕРАЗМУС+ пројекта „ Dare to share:culture, tradition & more у четвртак 28. новембра 2019.године одржана је радионица посвећена грнчарском занату. Радионица је реализовна у одељењу 4/2, са наставницима Снежаном Шолајић и Слађаном Станчић уз стручну помоћ ликовног уметника , керамичара, Марије Стамболић.
Трећег дана, гости су дошли у школу око 10. За њих је била припремљена фолклорна радионица коју су организовали ученици наше школе у школској кухињи уз присуство ученика млађих разреда. Имали су прилику да одгледају сплет народних игара изблиза и да уживају у њима.
Данас су ученици и наставници из све три земље дошли у школу око 7.15. Након тога, подељени у три групе су ишли да присуствују часовима. Посетили су часове енглеског језика код Д. Зекавичића и С. Станчић, математике код М. Милосављевић и техничког код С. Стевановића. Прилику да учествују у самој настави имали су на часовима енглеског, где су се представили, рекли одакле долазе, шта су им хобији, да погађају делове компјутера као и да учествују у дискусији о спавању.
У току дана 24.11.2019. у Лучане су на прву мобилност дошли партнери из Турске, Пољске и Шпаније. Дошло је по 4 ученика из сваке земље, две наставнице из Турске, две из Шпаније и једна наставница из Пољске.
Наша школа је и ове године конкурисала са пројектном пријавом код фондације Темпус, и морамо се похвалити да смо били успешни. Наш пројекат који ће се бавити традицијом и културним наслеђем је прошао и одобрена су нам финансијска средстства за његово спровођење.