20.6.2022. Пољска, други дан мобилности Истакнут

Другог дана, као по договору, колегиница Јустина нас је повела до школе у 9.

Тамо нас је дочекала директорка и остале колеге, који су наставницима и ученицима поделили пригодне поклоне. Видели смо да је школа врло живописна, обојена у јарке боје, у свакој учионици има по интерактивна табла повезана са интернетом и електронским књигама, кабинет енглеског је опремљен слушалицама за индивидуално праћење вежби слушања. Наставник енглеског и Јустина су нам демонстрирали како изгледају примери коришћења интерактивне табле на енглеском, са вежбама из вокабулара и граматике. На крају године ученици имају тест који полажу, нико не пада, али од процента урађености зависи да ли ће уписати бољу школу. Посетили смо библиотеку, видели да има доста књига као и уџбеника који ученици користе и враћају на крају године. Пошто је падала киша, нисмо ишли у обилазак града, али смо зато имали виртуелну туру у кабинету информатике, где су ученици из Лобеза објашњавали шта све има у њиховом граду. Касније је дошло и двоје локалних водича, а Виктор је опет имао улогу преводиоца и рекао нам све што је потребно да знамо о знаменитостима Лобеза као што је Лапидаријум. Након ручка, ученици су имали радионицу где су их наставнице подучиле како да направе шољу од глине у чему су значајно уживали. Пријем код градоначелника је отказан због његове заузетости.

Последњи пут измењенопонедељак, 20 јун 2022 19:08