19.6.2022. Пољска, први дан мобилности Истакнут

Наш тим, сачињен од пет ученица и наставника енглеског, Дејана Зекавичића, је јуче, преко Беча, Берлина и Шћећина стигао у Лобез, наше одредиште у низу од 4 мобилности у пројекту DTS.

Срдачно нас је дочекала Јустина, координатор из Лобеза, с којом смо се одмах договорили о активностима за 19.6. Тим из Турске нам се придружио ујутру, па смо заједно отишли до школе, где су нас дочекали директорка Беата, као и наставници. Повели су нас пешке до оближњег излетишта, где су се деца дружила, пекла кобасице на ватри, играли лоптом са другарима, прочитали све о отровним и јестивим печуркама које се могу наћи у оближњој шуми и пре свега упознали и осетили тај дух различитости, што се и види када је дванаестогодишњи дечак, Виктор, заокупио сву пажњу док је причао о бајкама своје земље као и историјским и геополитичким дешавањима у Пољској осамдесетих. Путем кроз шуму, наставници су се дотакли разних тема, тако да ход од једног ипо сата није био ни мало напоран. Радујемо се сутрашњем дану и новим активностима.

Последњи пут измењенонедеља, 19 јун 2022 19:31