У среду, 29. маја 2019. године, одржан је кошаркашки меморијални турнир „ Бобан Јанковић“.

У нашој школи је 18. и 19. маја 2019. године одржана  Обука наставника  за остваривање  програма наставе и учења оријентисаних на процес и исходе учења. Носиоци, аутори и реализатори обуке су  Министарство просвете, науке и технолошког развоја, Завод за унапређивање образовања и васпитања и Учитељски факултет, Београд.

У ОШ „Милан Благојевић" у Лучанима је одржано шесто по реду „Кулинарско путовање" коме су вођени наставницом географије и грађанског васпитања Оливером Пантелић присустволи и ученици ОШ „Академик Миленко Шушић" из Гуче.

На литерарном конкурсу у оквиру 56. Дисовог пролећа, Александар Каранац 5/2, добио је другу награду за прозни рад "Сат".

На 17 -ом  београдском фестивалу писаца за децу „Витезово пролеће“, који је одржан у недељу 12. 5. 2019.године у Београду за литерарно и ликовно стваралаштво награђени су ученици наше школе: