eTwinning je internet portal koji podržava virtuelnu saradnju i razmenu dobrih praksi i onlajn materijala između nastavnika i vaspitača širom Evrope. Saradnjom vaspitača, nastavnika i svih onih koji rade u školama i predškolskim ustanovama uspostavlja se i institucionalna saradnja tih ustanova, što olakšava dalju međunarodnu saradnju i u narednom koraku, konkurisanje za neke druge projekte. Otvaranjem naloga na ovom portalu nastavnici i vaspitači mogu da komuniciraju sa kolegama iz drugih evropskih država ili da pokrenu zajedničke onlajn projekte, koji nisu finansijski podržani, ali ne zahtevaju ni bilo kakvu administraciju. Trenutno preko 250.000 nastavnika iz više od 100.000 škola razmenjuje informacije putem ovog portala. Portal eTwinning postao je dostupan školama i predškolskim ustanovama iz Srbije u januaru 2015. godine, a do tada je bio dostupan otvoreni deo portala putem kojeg su zainteresovani nastavnici mogli da se upoznaju s primerima projekata. Fotorgafije s radionice koja je održana u Beogradu 1.4.2015. pogledajte ovde.