Školska slava, Savindan, se tradicionalno obeležava 27.1. Ove godine, naša škola je proslavu Svetog Save započela nekoliko dana pre, realizacijom Svetosavskog kviza. Učenici su se na ovaj način podsetili prethodno naučenih stvari o Savi i Nemanjićima, ali su i naučili brojne nove, a veoma važne činjenice. Finale kviza održano je 26.1. u multimedijalnoj učionici. U finale su se plasirale tri ekipe, iz odeljenja VI3, VII2, VIII2. Nakon neizvesne borbe proglašen je pobednik, a to je ekipa odeljenja VII2. Sutradan, 27.1..2017. u školskoj trpezariji upriličen je pogodan program koji potpisuje Marija Krunić, nastavnik srpskog jezika. Programom je objedinjen rad svih sekcija: dramske, likovne, recitatorske, literarne, a učestvovali su učenici i mlađih i starijih razreda.

Nakon priredbe, prisutnima se obratila Dragana Ocokoljić, predstavnik generacije koja je 1976. završila osmi razred, a koja je ove godine bila domaćin. Svim sadašnjim učenicima ovi nekadašnji učenici su poklonili bombone sa porukama.

Nakon ovog i obraćanja direktora škole, gospođe Radojke Đorđević, usledio je svečani ručak. Fotografije pogledajte ovde.