Redovan upis  dece za polazak u prvi razred obaviće se u periodu od 1.04.2017. godine  do 31.05. 2017.
godine, svakim radnim danom kod sekretara škole od 8.00 do 14.00 časova.
Upis u prvi razred školske 2017/2018. godine obavezan je za decu koja do 1.09.2017. godine imaju najmanje šest i po, a najviše sedam i po godina (deca rođena od 1.03. 2010. godine do 28. februara 2011. godine).  Testiranje dece pred polazak u prvi razred obavljaju psiholog i pedagog škole.
U postupku ispitivanja deteta upisanog u školu, škola može da utvrdi potrebu za donošenjem individualnog obrazovnog plana ili dodatnom podrškom za obrazovanje.
Deca rođena u periodu od 01.03. 2011. godine do 31.08.2011. godine, a čiji roditelji žele da ona pođu ranije u školu , mogu da se prijave sekretaru škole  (poneti Izvod iz matične knjige rođenih).
Ovu proveru vrši psiholog škole.
U postupku provere spremnosti (na osnovu mišljenja psihologa) škola može da preporuči:
1) upis deteta u prvi razred
2) odlaganje polaska deteta u školu za godinu dana, uz nastavak pohađanja pripremnog predškolskog programa.
Ako dete starije od sedam i po godina zbog bolesti ili drugih opravdanih razloga nije upisano u prvi razred, može da se upiše u prvi ili odgovarajući razred na osnovu prethodne provere znanja.
Prilikom upisa neophodno je doneti:
1.    Original ili overenu kopiju Izvoda iz matične knjige rođenih deteta;
2.    Original Potvrdu o zdravstvenom stanju deteta (overenu od školskog lekara Doma zdravlja);
3.    Uverenje da je dete pohađalo pripremni predškolski program;
4.    Potvrdu prebivališta za dete i roditelje

Pedagoško-psihološka služba:                                                                                     Direktor:
Milica  Karanac, psiholog                                                                                         Radojka Đorđević
Anđelija Broćić, pedagog