OSNOVNA ŠKOLA ''MILAN BLAGOJEVIĆ'' LUČANI

IZVEŠTAJ O REALIZACIJI OBUKE

U našoj školi je 28. i 29. aprila 2018. godine održana  Obuka nastavnika osnovne  škole

I ciklusa za ostvarivanje  programa nastave i učenja orijentisanih na proces i ishode učenja. Nosioci, autori i realizatori obuke su  Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, Zavod za unapređivanje obrazovanja i vaspitanja i Učiteljski fakultet, Beograd.

Na obuci su se nastavnici koji od septembra 2018.g. uzimaju prvi razred i nastavnici engleskog jezika upoznali sa novinama u Programu nastave i učenja u prvom razredu orijentisanom na proces i ishode učenja.

Grupu su činila 32 polaznika sa teritorije Opštine Lučani, i to:

OŠ ''Milan Blagojević'' Lučani, 10 polaznika

OŠ ''Akademik Milenko Šušić'' Guča, 7 polaznika

OŠ ''Goračići''  Goračići, 5 polaznika

OŠ ''Kotraža''  Kotraža, 4 polaznika

OŠ ''Kaona'' Kaona, 3 polaznika

OŠ '' Viča'' Viča, 3 polaznika

Voditelji obuke bili su

Marija Vulović, psiholog i

Drinka Vujičić, profesor razredne nastave

Obuka je uspešno sprovedena, što potvrđuju i upitnici koje su učesnici popunili na kraju rada. Neki od komentara polaznika: ''Obuka je korisna, zanimljiva, sadržaj je primenljiv'', ''Obuka je izuzetno zanimljiva, predavači na interesantan način govore o temama'', ''Seminar je koristan za usavršavanje, predavači odlični, puni znanja'', ''Jasno, smisleno, zanimljivo, korisno, primenljivo'', ''Sjajan seminar, divni  predavači, prijatna atmosfera, jasne i korisne informacije''

Naša škola je i ovoga puta bila dobar domaćin kolegama sa teritorije naše opštine.

Fotografije sa obuke.

Podnosilac izveštaja