Cilj rada produženog boravka je da pomogne deci u učenju i usvajanju znanja,izradi domaćih zadataka, da podstiče druženje,izgrađivanje radnih i higijenskih navika,briga o pravilnoj ishani u školi i da racionalno ispune svoje slobodno vreme. Vaspitnu grupu u produženom boravku čine učenici prvog i drugog razreda.
Rad u boravku je organizovan u popodnevnoj smeni-od 11:20-16:00.
U tom periodu za decu je organizovana užina i ručak kao i niz aktivnosti:
-    Samostalan rad učenika (izrada domaćih zadataka,kao i dopunski i dodatni rad vezan za nastavne aktivnosti)
-    Sportske aktivnosti,muzička i likovna sekcija
-    Slobodno vreme (čitanje knjiga, gledanje filmova, društvene igre, uređenje školskog prostora, kreativne radionice,...)

Produženi boravak naše škole omogućava učenicima,koji su van kuće posle nastave, zanimljivo i korisno provedeno vreme, a roditeljima na prvom mestu bezbednost njihove dece, sigurnost i poverenje u vaspitno-obrazovni rad učitelja.

Učiteljica u produženom boravku
Nevena Lončarević