Примери добре праксе

Извештај са угледног часа „Углови паралелограма“

У ИО Марковица је у понедељак, 27. фебруара 2023. године одржан угледни час из математике, у одељењу 53.

Тема је била „Углови паралелограма“, у оквиру утврђивања градива из области наставне јединице „Угао“. Час је одржан у прилично измењеним условима од планираних. Због великих снежних падавина у школи није било струје, а  три ученика нису дошла у школу (што чини више од половине одељења). Уз активно учешће два ученика: Лене Ђунисијевић, Лазара Ковачевића и предметног наставника, Мирјане Милосављевић час је ипак протекао у динамичној и занимљивој атмосфери. Ученици су уз помоћ наставнице поставили „макету“ паралелних правих и трансверзале, чиме се направио увод за разговор о паралелограмима. После теоретског разматрања прешло се на решавање конкретних примера. Ученици су помоћу угломера мерили један угао паралелограма, па израчунавали преостала три.

Часу су присуствовали и наставници: Сања Јовановић, Слађана Станчић, Славица Вукајловић, Лука Бујошевић, Драгана Рњаковић, Марија Рајић и Марија Ивановић.

Наставник: Мирјана Милосављевић

Последњи пут измењеносреда, 15 март 2023 13:35