Први дан мобилности 25.11.2019.

У току  дана 24.11.2019. у Лучане су на прву мобилност дошли партнери из Турске, Пољске и Шпаније. Дошло је по 4 ученика из сваке земље, две наставнице из Турске, две из Шпаније и једна наставница из Пољске.

Као што је и договорено за први дан, наставник Д. Зекавичић и ученик Д. Раонић су се придружили гостима из Турске, Пољске и Шпаније за доручком где су са њима мало попричали пре посете школи. Сви гости су дочекани на главном улазу, са погачом и сољу, а девојчице које су их дочекале биле су у народним ношњама. Након тога одлазе у мултимедијалну учионицу где пробају слатко од шљива – традиционална добродошлица у Србији. Обраћа им се директорка која им пожели угодан боравак и успешну сарадњу. Након тога наставиник Д. Зекавичић их је упознао са протоколом, да ће сви представити своје државе и школе и поделити поклоне деци које су припремили. Наставници из Турске и Шпаније су имали поред стандардне PowerPoint презентације и одличне видео презентације својих места. Сваки ученик, као и наставник је добио по нешто, ратлук из Турске, мед и кастањете из Шпаније, амајлије против урока, оловчице и сл. Два ученика из Турске су се пресвукла у народне ношње  и представили кратку игру док је трајала њихова презентација. Након тога смо обишли школу и отишли у Дом културе где им је представљен школски часопис и Монографија школе која је издата поводом 120 година од оснивања. Онда су били на приредби поводом Дана школе и уживали у успешној плесној и гласовној изведби наших ученика. Након тога следио је свечани ручак, деца су се дружила са другом децом у банкет сали. За крај првог дана, ученици осмог разреда су госте провели кроз Лучане, прошетали са њима и попричали мало о свакодневним стварима. Сви су уживали у дану, тако да су свачија очекивања за сада испуњена.

Последњи пут измењеноуторак, 07 април 2020 18:27

Галерија слика