Сачувајмо ћирилицу

АКЦИЈА „САЧУВАЈМО ЋИРИЛИЦУ“ ПРЕДСТАВЉЕНА ЈЕ У БИБЛИОТЕЦИ ГРАДА БЕОГРАДА

Дана 24. априла 2019. године у Библиотеци града Београда обележен је четврти рођендан акције „Негујмо српски језик“.

Том приликом организован је кратак програм у оквиру којег су се присутнима обратили министар културе и информисања, господин Владан Вукосављевић, Јасмина Нинков, директор Библиотеке града Београда и Арно Гујон, хуманитарни радник. Специјални гости, на позив Министарства културе и информисања били су носиоци акције „Сачувајмо ћирилицу“ која је покренута у Основној школи „Милан Благојевић“ у Лучанима. Акцију су представили ученици шестог разреда: Данило Раонић, Магдалена Савић и Ђурђина Матијашевић, наставник српског језика, Моника Ружић, док су подршку пружили и директор школе, госпођа Радојка Ђорђевић и писац Милан Ружић. На конференцији за штампу, носиоци акције истакли су активности које су организоване до сада, представили су даље планове и дали интервјуе за многобројне телевизије и радио станице. Овим гостовањем акција „Сачувајмо ћирилицу“ подигнута је на републички ниво и успостављена је сарадња са важним људима из света културе.

Последњи пут измењеноуторак, 14 април 2020 12:35

Медије