Пројекат "The furthest"

Даблин 5. дан

Пети дан 9.6.2023.

Домаћи задатак, видели смо видео записе са коментарима фотографије свих учесника. Учесници су дали осврт на курс и говорили о томе шта ће све применити када се врате у своје школе.

Подељени су сертификати, а онда смо на ливади поред школе добили практичну лекцију из Хурлинга, ирске националне игре са лоптом и дрвеном палицом.

Екскурзија Glendalough – долина два језера. Добили смо прецизно упутство да сачекамо код најпознатијег споменика у Даблину, скулптуре Моли Малон која гура колица, где нас је дочекао водич, Џош, који нас је лепим и духовитим причама провео кроз места која смо пролазили. Природа је лепа, на локалном сеоском гробљу смо обишли високу кулу и остатке цркве са каменим кровом, а затим смо пешке дошли до језера које изгледом подсећа на Златарско језеро у Србији. На путу до видиковца смо прошли пољану на којој је Мел Гибсон снимао сцене борби из филма Храбро срце.

Последњи пут измењеносреда, 14 јун 2023 14:18

Медије