Пројекат "The furthest"

Примена гејмификације на часовима енглеског језика Истакнут

На часу енглеског језика (2.разред) кроз игру смо обнављали вокабулар везан за називе боја уз помоћ лего коцки.

Ученици су на претходним часовима научили називе за боје на енглеском а на овом часу су подељени у тимове. На једној гомили се налазе лего коцке различитих боја, задатак сваког тима је да штапићима за одредјено време прикупи што већи број коцки у боји коју добију за свој тим. Победник је тим који у посуду сакупи највише коцкица у својој боји за одредјено време.
Овај начин обнављања кроз игру им је био много занимљивији и били су ангажованији него приликом неког другог начина обнављања који не укључује игру.

На часу енглеског језика (3.разред), кроз игру смо обнављали вокабулар везан за називе животиња.
Ученици су на претходним часовима учили како се на енглеском језику пишу називи различитих животиња. А данас су уз помоћ картица на занимљив начин обнављали научене речи. У питању је игра меморије где је требало да спајају реч са одговарајућом сликом, што им се много свидело.
Овај начин обнављања кроз игру им је био много занимљивији и били су знатно ангажованији него приликом других начина обнављања.

Последњи пут измењеноуторак, 21 новембар 2023 19:31