Пројекат "The furthest"

Примена универзалног дизајна за учење на часовима енглеског језика

На часовима енглеског језика код ученика седмог и осмог разреда примењена је метода научена на курсу у Ирској.

Принцип је био да ученици сарађују у групама и да бирају како ће да сазнају о одређеној теми, а понуђено им је да прочитају текст из уџбеника, текст са интернета или  да погледају видео са YouTube платформе. Свако из групе је добио задатак да буде читалац, записивач или говорник. За презентацију наученог, свака група је бирала да ли ће презентација да буде у облику цртежа или песме. Све групе су се одлучиле за цртеже, а говорници су онда представили рад својих група. За део евалуације, ученици треба код куће да се улогују преко апликације Флип у већ направљену учионицу и да кажу I like this lesson because...или I do not like this lesson because...Ученици су се добро снашли у оваквом начину рада када су могли да прилагоде тип  учења својим потребама.

Последњи пут измењеноуторак, 21 новембар 2023 19:32