Danas smo ustali rano da bi stigli na autobus koji nas je čekao ispred škole u Sladkom Vrhu. Sa kolegama i njihovim đacima smo učestvovali u Tehničkom danu. Prvo smo obišli rodnu kuću velikog slovenačkog pisca Ivana Cankara u Vrhnici (učenici su usput u autobusu čitali i diskutovali o jednoj njegovoj priči Suve kruške u korpici), a zatim smo otišli u Tehnički muzej u Borovnici.

Tamo su đaci imali radionice gde je jedna grupa pravila origami zvrčak, dok je druga grupa pravila periskop. Tu smo mogli videti stare traktore, stare vodenice, kao i impresivne oldtajmere Josipa Broza Tita.
Kad smo se vratili, prisustvovali smo sednici nastavničkog veća, gde je bilo reči o boljoj upotrebi e-dnevnika kad nastavnik dobije obaveštenje uz pomoć nove kartice kad ima zamenu, te to može proveriti od kuće, a ne više samo na oglasnoj tabli. Nakon toga bio je kratak seminar o metodama za oslobađanje od stresa.

Fotografije pogledajte ovde.