Savez učitelja Republike Srbije, uz podršku UNICEF kancelarije u Srbiji, i u sardnji sa Ministarstvom prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, Kancelarijom za upravljanje javnim ulaganjima i Caritas-om Srbije, organizovao je 29.9.2018. obuku zaposlenih u obrazovanju i vaspitanju pod nazivom Projektna nastava u funkciji obrazovanja i vaspitanja učenika osnovnog obrazovanja i vaspitanja za smanjenje rizika od elementarnih nepogoda, a u okviru projekta Jačanje obrazovnog sistema za smanjenje rizika od nepogoda i reagovanje u hitnim situacijama u odabranim oblastima.

Nastavnici su imali priliku da kroz radionice razviju svoje ideje koje će moći kasnije da upotrebe u redovnoj nastavi. Ove školske godine će to raditi nastavnici nižih razreda, a za nekoliko godina projektna nastava će ući i u više razrede. Nastavnici viših razreda će svakako moći da odrade neke od radionica sa svojim učenicima, gde će ih upoznati sa obaveznim postupcima u slučajevima poplave, zemljotresa ili požara.

Fotografije možete pogledati ovde.