21.3.2019. – У мултимедијалној учионици одржано је предавање под називом „Вода поручује...“, које је уједно и било обележавање „22 март Светски дан воде“.

Предавање су организовали и реализовали ученици ВИ, ВИИ, ВИИИ разреда, наставница биологије Светлана Петровић, наставница хемије Снежана Ћировић и наставница физичког и здравственог васпитања Марина Јевремовић, који су предочили ученицима и колегама на важност заштите вода и наедостатак воде за пиће у многим крајевима света, јер се ближи време када ће потреба за водом премашити залихе.
Приказана је презентација, као и филм који су на практичан и деректан начин представили значај воде и тако поручују: „Нема разлога за оптимизам, нема разлога за пресимизам. Постоје сви разлози да се делује ОДМАХ. Штитимо је и штедимо сваки дан, на сваком месту и у свакој прилици. Оно што нама изгледа мало и небитно данас, некоме другом ће у будућности значити много“.