О традицији за празнике Истакнут

Дана 21.12.2021. учесници пројекта DTS су имали онлајн састанак преко апликације Зум.

Ученици из Србије су направили презентације о својим крсним славама и обичајима везаним за славе, ученици из Туске су имали видео и PowerPoint презентације o Рамазану и традицији везаној за тај празник, док су ученици из Пољске и Шпаније направили презентације везане за Божић и Нову годину. Ученици су једни другима постављали питања везана највише за традиционалну храну, тако да су видели колико има сличности између хране у Србији и Турској. Такође су желели са сазнају о хобијима и интеересовањима својих другара из иностранства. Наставници су поделили презентације преко опције дељења екрана, а сви ученици су помно пратили од куће. Неки су се први пус сусрели са овим, тако да су изразили своје искрено одушевљење о оваквом начину рада. Наставници су се договорили да се следећи пут укључе са редовне наставе или са додатне наставе пре подне, да би били контролисанији услови и да би се више ученика укључило.

Направљени су прелиминарни договори о могућности путовања у Шпанију у другој половини фебруара и у Турску у марту 2022., ако то дозволе епидемиолошки услови.

Ученичке презентације можете погледати у делу attachments, а кратак филм из Пољске на линку испод

.

Последњи пут измењенопонедељак, 14 фебруар 2022 11:07